Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 32 komentarze

Źle się dzieje w państwie polskim

humainv2 - zapracowany menedżer, ekonomista, informatyk, statystyk, społecznik, cybernetyk i początkujący publicysta z Wielkopolski

Czy Zwykli Polacy chcą zadbać o swoje dzieci i wnuki?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Źle się dzieje w państwie polskim #4 Recepty starego cybernetyka Czy już jesteśmy gotowi na konkrety? Jakie zmiany zbudują najszybciej nasze morale? W jaki sposób zmienić państwo polskie? Jak i kiedy zacząć kontrolować polityków?

 

Czas już najwyższy. Lepszego nie będzie. Jeśli poczekamy jeszcze rok to następne wybory przyniosą nam tylko kolejne rozczarowania. Jeśli ostatnie 30 lat czegoś nas nauczyło to na pewno jednego: nikt za nas niczego nie zrobi. Skoro do dziś nic w Polsce nie działa, nawet w przybliżeniu tak jak powinno, to kolejna kadencja Sejmu też tego nie zmieni. Jeżeli Zwykli Polacy nie zabiorą się za politykę to będzie tylko gorzej. Jesteśmy teraz na fali: są pieniądze, mamy jeszcze demokrację i mamy Internet. To wystarczy aby się zorganizować i zacząć kontrolować rządzących polityków. Na początek tj od roku 2019 kontrolować rządzących a w 2023 przejąć władzę.

Nie nawołuję do rewolucji ani nawet do przejęcia władzy. Nie od razu. Jest zbyt mało czasu aby zbudować gabinet ze Zwykłych Polaków. W pierwszych wyborach też nie wszyscy się na nas poznają. Musimy jednak stworzyć alternatywę. Alternatywę ograniczoną do wspólnych celów. Masowy ruch społeczny wściekłych obywateli. Konstruktywnie wściekłych.

Bez mediów głównego nurtu, bez wielkich dyskusji. Krótki program uzdrowienia kluczowych obszarów Państwa. Tych obszarów, które dla nas i naszych dzieci są najbardziej uciążliwe. Obszarów, które zmodernizowane podniosą nasze morale, zapewnią poczucie bezpieczeństwa, wleją w nasze serca nadzieję, dadzą poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro jakim jest Niepodległa.

Pocztą pantoflową, blogami, osobistą dyskusją na portalach społecznościowych przyciągniemy wyborców. Dowiedzą się, że Zwykli Polacy są odpowiedzialni i wiarygodni. Idą do Sejmu aby wreszcie zrobić porządek w Polsce. Zorganizujemy się w podziemiu Internetowym aby nas nie zniszczyli. Jak trzeba to niech nazywają nas sektą. Sektą, która przyciąga wyborców bez reklamy i wrzasku w mediach. Mówić za nas i reprezentować będą nas nasze postulaty.

Cel jest jeden: przetrwanie i pomyślność naszych dzieci i wnuków.

Aby ten cel osiągnąć państwo polskie musi zapewnić bezpieczeństwo i przestać marnotrawić nasze podatki przez grupy uprzywilejowane. Jesteśmy bogatym państwem i wszelkie braki i patologie wynikają wyłącznie z nadużyć i złego systemu. W dłuższym okresie potrzebna jest też kontrola społeczna nad wszystkimi trzema funkcjami władzy. Musimy to państwo zacząć sami kontrolować. Polska jest nasza!

Widzę dwie zasadnicze strategie unormowania czy uzdrowienia państwa polskiego:

1.      Likwidacja więzów, które nie pozwalają na samoregulację. To są przepisy głównie zabraniające czegoś lub ograniczające dostęp do zawodu i rynku. Ludzie mają w bardzo wielu dziedzinach naturalną przewagę ( język, odległość, koszt, adaptacja, elastyczność, warunki lokalne, wykształcenie ) i mogliby dostarczać i przez to zarabiać łatwiej i lepiej niż obecni liderzy w danych dziedzinach, których chronią złe przepisy. Istniejące regulacje uniemożliwiają konkurencję tym lepszym pod różnymi pretekstami ( bezpieczeństwo, jakość, itp. ).

2.      Likwidacja pośredników a przede wszystkim systemów redystrybucji podatków. Uzdrowienie w tym przypadku jest bardzo proste: przekazanie decyzyjności klientom, pacjentom, uczniom. Wszystko to na początek bez wylewania dziecka z kąpielą. System sam się naprawi kiedy o potrzebnej szkole czy usłudze medycznej będzie decydował rodzić czy pacjent. Wyłącznie konsument wydaje pieniądze w sposób racjonalny. Urzędnik robi to najmniej racjonalnie wydając nie swoje pieniądze na nie swoje potrzeby. Konsument wydaje własne środki na swoje potrzeby najracjonalniej, jednocześnie tym swoim zachowaniem reguluje rynek.

Te strategie wymagają zgody co do jednego: decyzje, pozwolenia czy akceptacje wydawane przez urzędnika, korporacje zawodowe będą zawsze gorsze dla Zwykłych Polaków od tych podejmowanych przez konsumenta, producenta, pacjenta, ucznia, rodzica, przedsiębiorcę czyli przez nich samych. To dla mnie i dla wielu osób oczywiste ale może dla innych nie. Dlatego zacznijmy od tych strategii. Jeśli się co do nich nie zgadzamy to moja inicjatywa musi być uzupełniona o jakieś wykłady uświadamiające jak działa obecny system. Całe szczęście jest ich w Internecie wiele, więc wystarczy, że je Czytelnikom wskażę. Służę na żądanie.

Poza uregulowaniem państwa w zakresie marnotrawstwa i uwolnienia potencjału gospodarczego Polaków mamy też zadania związane z poczuciem bezpieczeństwa. Brak silnego wojska, służb kontrwywiadu oraz brak możliwości posiadania broni.

Fundamentalnym obszarem wymagającym zmian jest nasza demokracja a konkretnie społeczna kontrola władz. Wszystkich władz. W tym celu powstanie Konstytuanta w roku 2023 i nowe przepisy wyborcze. Lokalnie zaczniemy już wcześniej próbować demokratycznej weryfikacji sędziów, prokuratorów i komendantów policji po przez zmiany w systemie ich powoływania i weryfikacji społecznej z możliwością odwołania. Kluczowe będą tutaj nowe przepisy wyborcze i referendalne.

Czy na tym etapie mój manifest jest jeszcze dla wszystkich akceptowalny czy już wzbudza kontrowersje?

Z tej dyskusji musimy wykluczyć uprzywilejowaną elitę tworzącą w Polsce tzw kapitalizm kompradorski. Do dyskusji nie dopuszczam więc:

1.      Polityków partii rządzących ( kiedykolwiek )

2.      Urzędników państwowych ( 100% )

3.      Prawników wszelkiej maści

4.      Lekarzy – chyba prawie wszystkich

5.      Elity akademickiej

6.      Dziennikarzy zawodowych

7.      Kadrowiczów państwowych przedsiębiorstw

8.      Służb

Oni na pewno na tym etapie już rozumieją co się święci. Są na uprzywilejowanych pozycjach i nie pozwolą aby ktoś im wyrwał kość. Będą walczyli jak my – do końca, o swoje przywileje i pozornie o swoje przetrwanie. Pozornie ponieważ nic złego im nie grozi a wręcz przeciwnie. Rynek zweryfikuje i oddzieli potrzebnych od niepotrzebnych. To oni zawładnęli naszą Polską. A przecież Polska jest nasza!

Kogo więc zaliczam do Zwykłych Polaków? Każdego kto identyfikuje się z Polską Niepodległą i komu jest w niej źle ponieważ widzi patologię systemu i chce ją naprawić.

Kto się przyłączy?

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  //Kogo więc zaliczam do Zwykłych Polaków? Każdego kto identyfikuje się z Polską Niepodległą i komu jest w niej źle ponieważ widzi patologię systemu i chce ją naprawić.//

  Autorze, przecież pierwszymi którzy będą się chcieli przyłączyć będą kundelki rasy Husky, którzy Izrael uważają za niegroźny dla Polski.

  Naród Polski przed jednostką. Tak należy zapisać w konstytucji i wtedy dokonywać reform.
 • @Arjanek 12:20:03
  Naród Polski przed jednostką?
  Czy można prosić o rozwinięcie tematu?
  Jeden bloger uważa, że naród jest jedynką jako liczba pierwsza.
  Pozdro.
 • Polacy muszą odzyskać głos w Polsce.
  Nie mamy od 89r Polskich mediów, mamy tylko polskojęzyczne .
  Aby odzyskać głos trzeba mieć forum gdzie można swój głos wygłosić.

  Może rozwiązaniem są demonstracje uliczne z transparentami z głosem Polaków.
  Te glosy na transparentach muszą być bardzo wyważone, bo rządzący będą szukać pretekstów by zdelegalizować i taką formę wypowiedzi Polaków.
  Transparenty powinny być oznakowane jednoznacznie by natychmiast demaskować prowokatorów z prowokacyjnymi hasłami.
  Takich prowokatorów należy łapać obfotografować, wylegitymować, zdemaskować personalnie i oraz ich powiązania ze zleceniodawcą.
  Prowokatorów należy oskarżać o zakłócanie legalnych demonstracji...o wrogość wobec Polski i żądać wysokich odszkodowań

  Demonstracje wyłącznie patriotyczne (trudniej będzie władzo odmawiać pozwolenia bo ustawią się w pozycji wrogów Narodu Polskiego).
  Marsze Słowian na cześć pierwszych władców Polski, marsze na cześć wydarzeń historycznych ważnych dla Polaków (ale nie klęsk),
  historycy pewnie znajdą wiele powodów by uczcić marszem jakiś Polski Narodowy sukces lub ważne wydarzenie.
  (bez NATO, UE, KK, mafii żydowskiej, Katynia, Smoleńska, Wołynia).
  marsze pozytywne konstruktywne bez cienia nienawiści.. ale z hasłami domagającymi się uznania głosu maszerujących Polaków.

  Rządzące żydostwo oraz KK urządzają takie marsze we własnym interesie.
  Polaków jest duuużo więcej i powinni głosić swoje hasła.
  Hasła muszą być absolutnie niekontrowersyjne ale trudne dla rządzących solidaruchów z PIS i z PO.
  .
 • @Oscar 18:17:21
  Ciekawym hasłem może być żądanie od władz udostępnienie Polskiej mniejszości etnicznej jednego kanału TVP a co najmniej jednego programu
  w godzinach wysokiej oglądalności.
  Program powinien być redagowany wyłącznie przez mniejszość Polską..

  To byłoby włożenie kija w mrowisko żydowskich i banderowskich patriotów którzy brylują w polskojęzycznych mediach.
 • @Autor
  Szanowny Autor sądzi, że "Zwykli Polacy" poprą "dwie zasadnicze strategie unormowania czy uzdrowienia państwa polskiego" polegające na wzroście roli rynku w dostarczaniu dóbr publicznych i deregulacji działalności obywateli?
  Obawiam się że szanowny Autor idzie drogą Rousseau poszukując mądrości i rozsądku u ludzi najmniej skażonych wpływami cywilizacji. Lekceważy szanowny Autor tradycjonalizm "Zwykłych Polaków", chociaż właśnie wystąpienia na tym portalu powinny dostarczyć odpowiednich przykładów.
 • @programista 10:09:00
  Nie wiem. Szukam i publikuję moje recepty. Zakładam, że warunki ( państwo ) jest czynnikiem niszczącym nas. Zakładam, że raz się udało ( S'80 ) to może i drugi raz. Jest ok 100 razy łatwiej niż w 1980 ( demokracja, Internet, względny dobrobyt ). Brakuje poczucia bycia u siebie. Nie wiem czy to pomoże ale szukam i namawiam do szukania bo giniemy w szybkim tempie. Powinno nas być już 70 mln. Zmarnowaliśmy 30 lat.
 • @humainv2 09:05:12
  Te warunki - państwo - tworzymy my sami. Akurat w formie coraz bardziej zbliżonej do propozycji S'80. Tylko że S'80 nie proponowała rozwiązań rynkowych.
 • Celem przejęcia władzy.....
  Podaję za ...Walerianem Dabrowskim

  Zamiast namawiać ludzi do bezwarunkowej konsolidacji wszystkich Polaków celem przejęcia władzy
  zajmujecie się dooperelam, na które nie macie ABSOLUTNIE ŻADNEGO WPŁYWU ponieważ celowo
  wprowadza je okupant. I tak mijają lata zamieniajac sie w dekady. Teraz w amoku zalecacie udział
  w wyborach samorządowych jakby świeżutki przykład Kukiz - 15 Was nie oświecił. A okupant z każdym
  dniem umacnia się militarnie zawłaszczając Policję, służby specjalne i demontując resztki Sił Zbrojnych.
 • @programista 13:20:13
  uważam, że postępy są słabe a nawet żadne. Polecam mj pierwszy post na ten temat: https://humainv2.neon24.pl/post/145617,jakich-warunkow-potrzeba-polakom-i-jak-je-osiagnac. Nie interesują mnie rozwiązania S'80 a tylko chciałbym powtórzyć ten zryw i intencje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31